6100 €

Opel Astra J 1.4 Enjoy

1 of
Пред. След.

Детали

 • Оглас: 33888

 • Објавено: јуни 24, 2022

 • Цена: 6100 €

 • Локација: Македонија

 • Регион: Сите Региони во Македонија

 • Град: Скопје

 • Прегледи: 56

 • година : 2010

 • километража : 192000

 • зафатнина на мотор: 1400

 • Продавам/ купувам: се продава

 • гориво: бензин

 • регистрација: македонска

 • менувач: рачен

 • Марка: Opel

Опис

Марка: Opel
Модел: Astra J
Тип: Хечбек
Година: 2010
Километража: 192 000
Седишта: 5
Врати: 5

Потрошувачка
– градска: 7.1l / 100km
– отворен пат: 4.6l / 100km
– комбинирана: 5.5l / 100km
Гориво: Бензин
Максимална брзина: 178km/h
Емисиона класа на моторот: Euro 5

Јачина на мотор: 74 KW / 100 KS
Кубикажа: 1398 cm3
Број на цилиндри: 4
Капацитет на моторно масло: 3.75 l
Капацитет на антифриз: 6.2 l

Тежина: 1298kg
Капацитет на багажник
– минимум: 370 l
– максимум: 1235 l
Капацитет на резервоар: 56 l
Должина: 4419 mm
Ширина: 1814 mm
Ширина со ретровизори: 2013 mm
Висина: 1510 mm

Погонски тркала: предни
Менувач: 5 брзини (мануелен)
Големина на гума: 215/50 R17

Опрема
– Прилагодлив волан
– Информационен екран
– Двозонска клима
– Контроли на воланот
– Серво волан
– Сензори за дожд
– Кожен волан
– Темпомат
– Светла за магла
– Алуминиумски тркала
– AUX влез
– Далечинско заклучување
– Електрични ретровизори
– Држачи за чаши
– Резервна гума
– 2 кодирани клуча
– Child lock (Заклучување за деца)

Сигурност
– Воздушни перничиња
– Централно заклучување
– ESP (Electronic Stability Program) – Електронска програма за стабилност
– ASR (Anti-Slip Regulation) – Регулација против лизгање
– ABS (Anti-lock braking system) – Систем за сопирање против блокирање

*Автомобилот е купен од Аутомакедонија, овластен дилер за Opel во Македонија
*Прв сопственик
*Валидност на регистрација: 11.09.2022
*Редовно сервисиран во овластен сервис
*Сервисна книшка

* во цената е вклучено и осигурување “Асистенција на пат” со валидност до 11.09.2022

Контакт телефон: 071 251 722 Дејан

Ознаки :